Virtuális Roadshow - A művészet világnapja
2021. Április 15. , Csütörtök,  8:00 -  5:00

Kedves Diákok, Tanárok, Múzeumbarátok!

Fogadjátok szeretettel legújabb digitális programunkat, a Mozaik Múzeumtúra Virtuális Roadshow-t, aminek második állomását a Művészetek Világnapja alkalmából hoztunk létre. A jelenlegi helyzet nem teszi tehetővé, hogy meglátogassuk kedvenc múzeumjainkat,a bezártságot feldolgozni egyre nehezebb, ezért szeretnénk segíteni egy kis kellemes múzeumi kikapcsolódással. A következő hetekben öt virtuális roadshow keretében mutatjuk be a legkülönbözőbb tematikus múzeumokat. Első tematikaként különböző művészeti alkotásokat és képviselőit mutatjuk be, a Művészet világnapja alkalmából.

Első virtuális Roadshow állomásunk fő tematikája a művészet sokszínűségének bemutatása.
Kiállításaink közt megtalálhatóak költők, kiváló színművészek, mellette pedig fotográfiai és zenei kitekintővel is bemutatjuk, mennyire színes a művészetünk.

Április 15-e 2019 óta hivatalosan is a Művészet Világnapja. Ennek csatlakozásaként szeretnénk bemutatni különböző 20. századi remekműveket,
művészetek, művészeti ágakat. Ismerjétek meg ti is színes világunk kincseit.

A Művészet világnapjának célja, hogy segítse a művészet fejlődését, terjesztését bemutatva sokszínűségét.
A jelenlegi ínséges idők még inkább igazolták, azok a művészeti szektorok, amiket alapvetőnek, természetesnek gondolunk az életünkben,
mennyire is tudnak hiányozni, ha a megszokottól eltérően nehezebben vagy épp más formában érhetjük el.

A jeles nap Mexikó és Törökország kezdeményezésére, a tagállamok egyhangú támogatásával került az UNESCO által ünnepelt napok közé,
az április 15-i dátum apropója Leonardo da Vinci itáliai polihisztor 1452-es születésének napja.

A művészet táplálja a kreativitást és a sokszínűséget. kiemelt szerepet játszik a tudás megosztásában, gyarapításában,
eszköz lehet az oktatás vagy épp a kulturális integrációban.

Programunk célja, hogy a kiváló hazai múzeumok segítségével megmutassunk különböző művészeti kincset, alkotókat, hogy,
ha még csak digitálisan is, de megemlékezzünk róluk a mai napon.

Kövessétek a www.virtualismozaikmuzeumtura.hu weboldalunkat és a közösségi média felületeinket a legfrissebb, legszínesebb tartalmakért.

Web: http://www.virtualismozaikmuzeumtura.hu/

Web http://www.mozaikmuzeumtura.hu