Vakációzzunk a múzeumokkal! | Balaton
2022. Július 14. , Csütörtök,  8:00 -  5:00

Mozaik Múzeumtúra - Virtuális Roadshow

Mindenki ismeri és szereti a magyar tengert. A Balaton a Dunántúlon DNy-ÉK-i irányban húzódik, közel 75 km hosszan, 600 km2-es türkizkék színű vízfelületével Európában a legnagyobb édesvízi tó. Nyáron van az igazi főszezon, a tóparton emberek tízezrei lubickolnak a tóban, a Balaton partján reggelenként fiókáit nevelő récét, a horgászsétány körül úszkáló fekete szárcsákat látunk, szitakötők sütkéreznek a nádszálakon.

A "Vakációzzunk a múzeumokkal!” című virtuális roadshow ismeretterjesztő kisfilmeken, virtuális kiállításokon keresztül mutatja be a Balaton körüli legszebb látnivalókat, múzeumokat, nemzeti parkokat. A keszthelyi Balatoni Múzeumban átélheted a régmúlt idők balatoni nyaralásainak hangulatát, meglátogathatod hazánk természeti szépségekben egyedülállóan gazdag vidékét, a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkot, és megismerheted a Tihanyi Bencés Apátság és Apátsági Múzeum megannyi történetét.

Kattints IDE és fedezd fel a Balaton titkait!