Flat View
Mai nap megtekintése
2021. Május
Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek Szombat Vasárnap

A tavalyi nagy siker után idén is megtartják a DEMÓ 4-et, mely fókuszában ezúttal a határon túli magyar kulturális, történelmi és művészeti értékek szerepelnek a helyi múzeumok közreműködésével. Az Örökség Kultúrpolitikai Intézet szervezésében megvalósuló Virtuális Mozaik Múzeumtúra határon túl és innen az általános és a középiskolások számára kínál egy rendhagyó iskolai edukációs programot május 6-án. A programra a jelentkezés már elindult, az alábbi oldalon: DEMÓ 4 regisztráció.

Az eseményen több, mint 20 múzeum vesz részt Felvidéktől Erdélyen és a Muravidéken át egészen az Őrvidékig, akikkel a digitális térben kalandozhatnak a diákok előre megadott feladatok, virtuális séták, online kvízek, edukációs videók használatával. A programon tavaly közel 20 ezer diák vett részt. A nagyszabású iskolai programot megvalósító Felelős Szülők Iskolája bízik abban, hogy bár a pandémiás helyzet szülte online oktatás vége felé tartunk, ezzel az élményprogrammal ismét sok iskola, tanár és rajtuk keresztül a diákok is egy vidám, életszerű és élménydús tudásanyagot sajátítanak el. A digitális tudásmegosztás mellett nem titkolt cél, hogy a szokásos napirendtől, órarendtől ezen a dedikált, május 6-i napon eltérjenek a diákok és így egy virtuális osztálykirándulás élményében is részesüljenek.

A feladatok irodalomtörténelem és művészet témakörben kerülnek összeállításra, korosztályos bontásban, általános iskola 5-8. évfolyam és a középiskolások számára.

A programban résztvevő múzeumok és kiállítóhelyek:

• Ady Endre Emlékmúzeum (Nagyvárad)
  • Arany János Emlékmúzeum (Nagyszalonta)
  • Csángó Néprajzi Múzeum (Zabola)
  • Esterházy-kastély (Kismarton)
  • Fraknó vára (Fraknó)
  • Füleki Vármúzeum (Fülek)
  • Haáz Rezső Múzeum (Székelyudvarhely)
  • Haszmann Pál Múzeum (Csernáton)
  • Kallós Zoltán Múzeum és Népművészeti Központ (Válaszút)
  • Lendvai Galéria és Múzeum (Lendva)
  • Liszt-ház (Doborján)