Gömöri Múzeum és Holló László Galéria

Putnok

A Gömöri Múzeum 1987-ben nyílt meg Putnok egyik legrégebbi, az 1600-as években emelt épületében, a város szülötte, Ujváry Zoltán kezdeményezésére. Az elismert néprajztudós munkásságának eredménye, hogy a gömöri régió, beleértve a Felvidéket is, Magyarország legjobban kutatott területei közé tartozik. Jelenleg a Változó társadalom című állandó kiállítás tekinthető meg a múzeumban. Az első terem a Putnokon egykor a legnagyobb földbirtokkal rendelkező Serényi családnak állít emléket. A második egység a helyben működő kézműves mesterek ? kékfestő, kádár, asztalos, borbély, szabó, kalapos, szódás, cipész ? műhelyeit mutatja be. Tovább haladva, a néprajzi egységben eredeti, ma is működőképes szövőszék, valamint gömöri vászonfazekak, vászonterítők láthatók. Az állandó kiállítást a város helytörténetének bemutatása zárja fényképek és eredeti dokumentumok felhasználásával. Az intézményben múzeumpedagógiai foglalkozásokat is tartanak, melyek közül a legérdekesebbek a gömöri hímes tojás írózása, a karmantyúbaba, körmöcske, madzagszövő készítése szövőkeret segítségével, valamint a kiállítási egységekhez kapcsolódó mesterségek ismertetése. A putnoki Holló László Galéria (Rákóczi út 14.) 1994-ben nyílt meg a nagyközönség előtt. Dr. Lendváry Benőné Seress Sarolta még életében múzeumi célokra adományozta lakóházát, azzal a kikötéssel, hogy halála után egy éven belül kiállítótérnek kell nyílnia benne. A képtár létrejöttét Ujváry Zoltán alapozta meg magángyűjteménye nagy részének felajánlásával, és mivel ennek jelentős hányadát Holló László festményei, grafikái, vázlatai teszik ki, az adományozó kérésére az intézmény a művész nevét vette fel. Az állandó kiállításon megtekinthetők Bodó Sándor érméi és Medgyessy Ferenc kisplasztikái is. A galéria időszaki kiállítótermében gyakran változnak a tárlatok. A helyi alkotók mellett távolabbról érkezett hazai, sőt külföldi művészek is lehetőséget kapnak a bemutatkozásra. Az évről évre megrendezett karácsonyi tárlat alkalmával zajló múzeumpedagógiai foglalkozásokon a gyerekek különböző ajándéktárgyakat készíthetnek.

3630 Putnok, Sernyi László tér 10.
Nyitva tartás:Egész évben. Hét-Pént 8:00-16:00, Szom 10:00-14:00

gomorimuz@gmail.com

Feleségek felesége

Emlékműsor a 190 éve született és 150 éve elhunyt Szendrey Júlia emlékére.

Rippl-Rónai Fesztivál

A programok között ismét szerepelnek például a rendhagyó Utcatárlat és tárlatvezetés a Rippl-Rónai Emlékházban, valamint különböző gyerekprogramok és koncertek segítenek majd kikapcsolódni és szórakozni az érdeklődőknek.

Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum - Rippl-Rónai Múzeum
Kaposvár

Hangfegyverek

Kiállításmegnyitó

A Hangfegyverek a MODEM fiatal kurátoroknak kiírt pályázatának nyertes kiállítása, amely három pályakezdő hangművész munkáit mutatja be.

MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ

Százéves a Hopp Múzeum

A centenáriumi évébe lépett múzeum százötven éves gyűjteményének legjavát mutatjuk be egy éven keresztül látogatható, Made in Asia. Százéves a Hopp Múzeum című új kiállításunkban.