Kunszállási nyári Múzeumtúra – a Tájak-Korok-Múzeumok Egyesülettel közösen.
2018. Augusztus 23. , Csütörtök

A Mozaik Múzeumtúra a Tájak-Korok-Múzeumok Egyesülettel közösen városi kulturális sétát szervez 2018. augusztus 23-án, csütörtökön Kunszállásra a Mozaik Múzeumtúra és a TKME pecsételős játék kedvelői számára.

Program:

• Séta a kiskunsági falu látnivalói között (Kármelhegyi Boldogasszony templom, parkosított utcák, kovácsműhely stb.).
  • A Dr. Gyöngyösi Mátyás Helytörténeti Gyűjtemény megtekintése és ünnepélyesen bélyegzőhelyünkké avatása.
  • Felkeressük Hatvani Béla úr magángyűjteményét, az Órák Házát, mely év eleje óta már pecsételőőhelyünk. Hétszáznál több fali-, bútor-, asztali, ébresztő, úti, zseb- és karórát tekinthetünk meg. Igen sok művészi, különleges darab van köztük. Egy toronyóra szerkezetét is megszemlélhetjük közelről.

Túravezető: Haraszti Gábor, telefonja: +36-20-946-4659, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. .

Találkozó: a Budapest Nyugati pu-ról 07:53-kor Szeged felé induló Hírös intercity negyedik kocsijában. Megáll Zuglóban (i. 07:59), Kőbánya–Kispesten (i. 08:07), Ferihegyen (i. 08:13). Szolnok (i. 08:15) felől jövők Cegléden csatlakozhatnak. Kecskeméten az érkezéskor az előcsarnokban lehet hozzánk csatlakozni, 09:15-kor.

Részvétel: Indulás előtt két nappal telefonos jelentkezést kérünk! Minden a teljes programon résztvevőt szívesen látunk.
TKM pecsételőlapját ne felejtse otthon! Vasúti menetjegy és gyorsvonati pótjegy váltása egyénileg.

Utazás:Budapest Nyugati — Kecskemét és vissza intercity vonattal, nem helyjegyköteles kocsiban, Kecskemét — Kunszállás és vissza autóbusszal.

Étkezés: szolid áron megebédelünk a jó konyhájú helyi Pál Vendéglőben.

Vonatjegy és gyorsvonati pótjegy oda-vissza útra Nyugatiból és Zuglóból: teljesárú 4750 Ft, félárú 2550 Ft, 90 %-os 790 Ft, 65 év felettieknek 350 Ft. Kőbánya–Kispesttől: teljesárú 4020 Ft, félárú 2160 Ft, 90 %-os 670 Ft, 65 év felettieknek 300 Ft.

Buszjegy oda-vissza: teljesárú 930 Ft, félárú 470 Ft, 90%-os kedvezménnyel 90 Ft

Belépődíj: várhatóan csak szíves adományunkra számítanak résztvevőnként.

Visszautazás:16:48-kor a Szeged felől érkező Feszty intercityvel. Cegléden csatlakozás van Szolnok (é. 17:45) felé. Vonatunk megáll Ferihegyen (é. 17:44), Kőbánya–Kispesten (é. 17:50), Zuglóban (é. 17:58), Budapest Nyugati pu-ra érkezik 18:07-kor.

Az esemény Facebook oldala: Kunszállási nyári Múzeumtúra

Töltse le a Mozaik Múzeumtúra mobil alkalmazást a weboldalról (Android, iOS) vagy a múzeumok előtt kihelyezett Mozaik Múzeumtúra Megállítótáblán található QR kód segítségével és regisztrálja be adataidat!

Mindenkit szeretettel várunk!

Hely Kunszállás