A közoktatási intézmények is csatlakoztak a Mozaik Múzeumtúrához

images/_ZOL1134.JPG

A Mozaik Múzeumtúra programot megvalósító Örökség Kultúrpolitikai Intézet, valamint a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ szakmai együttműködésének eredményeként minden általános és középiskolába eljutottak a Mozaik Múzeumtúrával kapcsolatos legfontosabb információkat tartalmazó szórólapok és plakátok. A KLIK megyei igazgatóságai továbbá 500-500 darab (összesen 10 000) matricagyűjtő füzet elosztásában segédkeztek. Az ingyenes példányokat kiemelkedően teljesítő tanulók és osztályközösségek kapták meg.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ valamennyi tankerülete kiemelt figyelmet szentel a múzeumnépszerűsítő programnak, illetve annak, hogy a Mozaik Múzeumtúra híre minél több köznevelési intézményben tanuló diákhoz eljusson, és sok érdeklődő fiatal vegyen részt a matricagyűjtő játékban. A visszajelzések alapján a programnak köszönhetően felpezsdült az együttműködés az oktatási és a kulturális intézmények között. Van olyan múzeum, ahol azért bővült a múzeumpedagógiai kínálat, mert egyre több Mozaik Múzeumtúra gyűjtőfüzettel „felszerelkezett” diákcsoport keresi fel a programba bevont kiállítóhelyeket.