Székelyföldi Vadászati Kiállítás
A Székelyföldi Vadászati Kiállításnak egy, a 20. század elején épült, 2012-ben restaurált szecessziós stílusú műemlék épület, a Bene-ház ad otthont. A sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal által 2013-ban létrehozott, a Vadon Közhasznú Egyesület által működtett kiállítás célja a Kárpátok, valamint más tájak faj- és vadgazdagságának bemutatása, illetve a vadászati kultúra ápolása és népszerűsítése. A tárlat a Kárpát-kanyar állatvilágának ismertetése mellett a térség vadászattal kapcsolatos hagyományaiba enged betekintést. Emléket állít továbbá a Székelyföldön élő vadászoknak, bemutatva az általuk szerzett trófeákat, a nyertes trófeák okleveleit, állatbőröket, kitömött állatokat, vadászati felszereléseket, érdemérmeket és nem utolsósorban fényképeket, melyek a régmúlt vadászatok emlékét idézik fel. A gyűjtemény tematikus egységekre tagolódik – Kárpát-kanyar dioráma, Afrika-terem, Selejt őzbak trófeák terme, Szarvas tróféák terme, Vadászszoba, Híres vadászok terme, Medvebarlang –, melyeket követően állatsimogató várja a látogatókat. A tárgyegyüttes kiemelkedő darabja a világranglista első helyén álló kapitális barnamedve koponya méretarányos másolata, amelyet 2015. áprilisában ejtettek Székelyvarság vadászterületén, valamint a kommandói szarvasbika, minden idők legnagyobb, a térségből származó szarvastrófeája. Egyedülálló érdekesség az életnagyságúra megformázott medvebarlang. A diorámák főszereplőiről az érdeklődők az érintőképernyős tájékoztató táblákon olvashatnak részletesen. Emellett a Székelyföldi Vadászati Kiállításban virtuális vadászterületet is találunk.
520003 Sepsiszentgyörgy / Sfântu Gheorghe,, str. Gróf Mikó Imre nr. 11.
Nyitva tartás: Hétfő: zárva, Kedd-Szombat: 10.00-17.00, Vasárnap: 10.00-14.00
40 720 000 707
www.vadon.ro
vadon@vadon.ro
TÁJAK-KOROK-MÚZEUMOK EGYESÜLET
Pecsétszám
Kiskönyvtár
TEMATIKA
Természettudomány
Mezőgazdaság, agrártörténet
Határon túli
Madách 200
Nógrádból a halhatatlanságba
Kiállításunk Madách Imrét, az embert, példaadó életét, világirodalmi rangú alkotását, Az ember tragédiáját szeretné közel hozni a ma múzeumlátogatójához személyes tárgyai, levelezése, korabeli dokumentumok és természetesen a Tragédia keletkezéstörténetének és színpadi karrierjének bemutatásával.
MNM Palóc Múzeuma
Balassagyarmat
Barabás Miklós, a rajz mestere
125 éve halt meg Barabás Miklós, a 19. századi magyar képzőművészet egyik legmeghatározóbb mestere. Az évforduló alkalmából a Magyar Nemzeti Galéria 125 művet mutat be a Barabás Miklós. A rajz mestere című kiállításon. A tárlaton néhány ismert festmény mellett elsősorban olyan rajzok és akvarellek láthatók, amelyekkel korábban még nem találkozhatott a közönség.
Magyar Nemzeti Galéria
Budapest
A Budapest-hatás – Fővárosi kötődések és identitások
Mit jelent budapestinek lenni? Hogyan hat a főváros a lakóira és azokra, akik napjaik legalább egy részét benne töltik? Létezik-e olyan, képekből, hangokból, filmekből álló közös tudás, amiről tudjuk: ez a mi Budapestünk?
Budapesti Történeti Múzeum
Budapest
Tisztábban látszom a fényben // Mindful workshop a múzeumban
Múzeumok Őszi Fesztiválja 2023 - Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény, Budapest
Családi foglalkozásokkal, múzeumpedagógiai órákkal, kiállításokkal, tárlatvezetésekkel, színes programokkal, valamint pedagógusoknak szóló szakmai rendezvényekkel várják a múzeumok egy hónapon keresztül Önöket - a fővárosban és vidéken egyaránt. A rendezvénysorozatot idén is az őszbúcsúztató Márton nap zárja...
Róth Miksa Emlékház
Budapest