Székelyföldi Vadászati Kiállítás
A Székelyföldi Vadászati Kiállításnak egy, a 20. század elején épült, 2012-ben restaurált szecessziós stílusú műemlék épület, a Bene-ház ad otthont. A sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal által 2013-ban létrehozott, a Vadon Közhasznú Egyesület által működtett kiállítás célja a Kárpátok, valamint más tájak faj- és vadgazdagságának bemutatása, illetve a vadászati kultúra ápolása és népszerűsítése. A tárlat a Kárpát-kanyar állatvilágának ismertetése mellett a térség vadászattal kapcsolatos hagyományaiba enged betekintést. Emléket állít továbbá a Székelyföldön élő vadászoknak, bemutatva az általuk szerzett trófeákat, a nyertes trófeák okleveleit, állatbőröket, kitömött állatokat, vadászati felszereléseket, érdemérmeket és nem utolsósorban fényképeket, melyek a régmúlt vadászatok emlékét idézik fel. A gyűjtemény tematikus egységekre tagolódik – Kárpát-kanyar dioráma, Afrika-terem, Selejt őzbak trófeák terme, Szarvas tróféák terme, Vadászszoba, Híres vadászok terme, Medvebarlang –, melyeket követően állatsimogató várja a látogatókat. A tárgyegyüttes kiemelkedő darabja a világranglista első helyén álló kapitális barnamedve koponya méretarányos másolata, amelyet 2015. áprilisában ejtettek Székelyvarság vadászterületén, valamint a kommandói szarvasbika, minden idők legnagyobb, a térségből származó szarvastrófeája. Egyedülálló érdekesség az életnagyságúra megformázott medvebarlang. A diorámák főszereplőiről az érdeklődők az érintőképernyős tájékoztató táblákon olvashatnak részletesen. Emellett a Székelyföldi Vadászati Kiállításban virtuális vadászterületet is találunk.
520003 Sepsiszentgyörgy / Sfântu Gheorghe,, str. Gróf Mikó Imre nr. 11.
Nyitva tartás: Hétfő: zárva, Kedd-Szombat: 10.00-17.00, Vasárnap: 10.00-14.00
40 720 000 707
www.vadon.ro
vadon@vadon.ro
TÁJAK-KOROK-MÚZEUMOK EGYESÜLET
Pecsétszám
Kiskönyvtár
TEMATIKA

Természettudomány

Mezőgazdaság, agrártörténet

Határon túli
Cezanne-tól Malevicsig
Árkádiától az absztrakcióig
Kilenc évvel a nagy sikerű Cézanne és a múlt. Hagyomány és alkotóerő című kiállítást követően újabb Cezanne-hoz kapcsolódó kiállításnak ad otthont a Szépművészeti Múzeum: a most nyíló tárlat ezúttal a francia mester életműve és az európai avantgárd művészet 1906 és 1930 közötti kapcsolatait vizsgálja.
Szépművészeti Múzeum
Budapest
A látható láthatatlan
Válogatás Hollán Sándor Szépművészeti Múzeumnak adományozott műveiből
Hollán Sándor kapcsolata a Szépművészeti Múzeummal immár több évtizedes. A festő 2001 óta több alkalommal is ajándékozott múzeumunknak műveiből. 2017-ben egy nagylelkű, több mint 100 kompozícióját magában foglaló adományt ajánlott fel a művész, a mostani kabinetkiállításon a gyűjteményünkbe legutóbb került alkotásokból mutatunk be egy kisebb válogatást.
Magyar Nemzeti Galéria
Budapest
Wittelsbachok: Sisi családja
Közel 100 eredeti műtárgy, köztük festmények, ötvöstárgyak, porcelánok, fotók, viseletdarabok láthatók a „Wittelsbachok – Sisi családja” című kiállításon a Magyar Nemzeti Múzeumban. Az időszakos tárlaton Erzsébet királyné kalapja, főkötője, alsószoknyája, személyes rendi ékszere mellett korabeli fényképek is megtekinthetők.
Magyar Nemzeti Múzeum
Budapest
Szubjektív tárlatvezetés az Ars et virtus kiállításban
Különleges tárlatvezetéseinket olyan szakértők vezetik, akik több ponton kapcsolódnak nemcsak a magyar, hanem a horvát történelemhez is. Szubjektív vezetéseink során vendégeink a kurátori nézőpontból kilépve, saját szemszögükből, személyes történetekkel gazdagítva, mutatják be a kiállítást.
Magyar Nemzeti Múzeum
Budapest
Műcsarnok Filmkör
Percy Adlon: Bagdad Café (Out of Rosenheim, 1987)
Percy Adlon filmje sok humorral és mély emberismerettel beszél az előítéletekről, hősei hétköznapiak, mégis különlegesek. Magyarországon ritkán látható film, amely egy német rendező szemüvegén keresztül mutatja meg az Egyesült Államokat.
Műcsarnok
Budapest