Forradalmi hévvel indul útjának a Mozaik Múzeumtúra Roadshow 2020-ban

images/ajanlo/MMT7_Roadshow_01_MAKO_fb_1200x628pxkicsi.jpg

„Rablás a nemzet özvegyénél”, forradalmi kóstolgató, kerékpáron a 48-as hősök nyomában, „Föl-föl vitézek…” történeti játszóház és még számtalan színes programmal érkezik Makóra a Mozaik Múzeumtúra Roadshow. A szabadságharc tiszteletére a József Attila Múzeum és a Makói Levéltár közösen adnak tematikus napot kicsiknek és nagyoknak, osztályoknak és családoknak egyaránt március 12-én, csütörtökön.

A délelőtt folyamán a Szent István Egyházi Általános Iskolába találkozhatnak a diákok a 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseivel. Forradalmi kóstolgató címmel könyvtárpedagógiai foglalkozásokkal készülnek az alsósoknak. Emellett Hogy is történt?, Pilvax-kör, Versek a padlásról, Forradalmi ételek és különböző játékokkal hangolódhatnak rá a diákok az ünnepre.

Ám nemcsak az iskola tanulói élhetnek a bőséges programokkal. A Makói Levéltárban a helyi történelmi alakokról tudhatnak meg többet az érdeklődők. Damjanich János tábornok és feleségének, Csernovics Emíliának levelezéséről, rövid házasságának történetéről hallhatnak, de szó esik a Makóhoz kapcsolódó évekről, amikor is Csernovics Emília a szabadságharc bukása után Földeákra, majd Makóra költözött.

A tavaszi időt kihasználva szabadtéri foglalkozásokkal is gyűjthetnek ismereteket ’48 híres személyeiről. „Rablás a nemzet özvegyénél” címmel nyomozással egybekötött történelmi sétára invitálják a középiskolásokat, de korosztály megkötés nélkül is ismeretekkel gyarapodhatnak egy várositúra keretében kerékpárral.

A délután folyamán a József Attila Múzeumé a főszerep. ’48-as kávéházzal kecsegtetik a beérkező vendégeket, melynek során különböző kézműves foglalkozásokkal szellemülhetnek át a korba. Lesz kokárda, huszár, csákó, párta készítés, ruhák tervezése, a 12 pont nyomtatása stencilgéppel, valamint „Föl-föl vitézek…” címmel történeti játszóházzal készülnek gyerekeknek és családoknak egyaránt. Késődélután 1849. március 15. az első évforduló ünnepségei címmel ismeretterjesztő előadás keretében tudhatják meg hogyan ünnepelték a forradalmat Budán és szerte Magyarországon.

Gyertek el, utazzatok velünk vissza a forradalom és szabadságharc éveibe, és kapcsolódjatok ki programjainkkal!

A Mozaik Múzeumtúra Makói Roadshow facebook eseménye:

Mozaik Múzeumtúra az Instagramon:

A Mozaik Múzeumtúra a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.