Áprilisban újabb múzeumok várják a Mozaik Múzeumtúrázókat!

images/szolnok.jpg

A tavasz és a jó idő beköszöntével számos múzeum nyitja meg újra kapuját a látogatók előtt. A Mozaik Múzeumtúra részt vevő intézményeibe megérkeztek a limitált kiadású ingyenes matricák, és több múzeum vállalja a gyűjtőfüzetek és matricacsomagok árusítását is.

A túra keretében már látogatható a dél-alföldi régióban a Szeged-Csanádi Egyházmegyei Múzeum és Kincstár, a kiskunmajsai ’56-os Múzeum és a Vésztő-Mágor Történelmi Emlékhely. Dél-Dunántúlon kinyitott a Szennai Skanzen és a somogyfajszi Őskohó Múzeum. Észak-Alföldön látogatható a Hortobágyi Pásztormúzeum és a Hadtörténeti Intézet és Múzeum Szolnoki Repüléstörténeti Kiállítóhely. Észak-Magyarországon csatlakozott a Mozaik Múzeumtúrához a Hollókői Falumúzeum és Babamúzeum, az Ipolytarnóci Ősmaradványok és a miskolci Magyar Orthodox Egyházi Múzeum. A közép-dunántúli régióból bekapcsolódott a programba a székesfehérvári Középkori Romkert, a táci Gorsium Régészeti Park és Szabadtéri Kiállítóhely és a Tatabányai Múzeum – Szabadtéri Bányászati és Ipari Skanzen. Közép-Magyarországon a Gödöllői Városi Múzeum mellett három szentendrei kiállítóhely is megnyitott: a Ferenczy Múzeum, a Vajda Lajos Emlékmúzeum és a Városi Tömegközlekedési Múzeum. Nyugat-Dunántúlról pedig a szalafői Őrségi Népi Műemlékegyüttes és a zalaegerszegi Magyar Olaj- és Gázipari Múzeum.

Az újonnan játékba kerülő intézmények bekerültek a honlap Matricagyűjtő pontok és Értékesítési pontok adatbázisába is, így újabb lehetőségek után nézhetnek azok, akik még nem állították össze saját, négyállomásos múzeumtúrájukat.

Felhívjuk a túrázók figyelmét, hogy a budapesti Evangélikus Országos Múzeum felújítás és bővítés miatt bezárt, tervezett nyitásának ideje 2015 második féléve, így a továbbiakban sajnos már nem vesz részt az intézmény a matricagyűjtő játékban.