Óbecsei Városi Múzeum
Az Óbecsei Városi Múzeumot, melynek székhelye a valamikori Gerber-házban található, 1953-ban alapították. 1956-ban az intézmény keretein belül jött létre a képtár, ezt követően néhány évig Becsei Városi Múzeum és Képtár néven működött, jelenlegi nevét pedig 1990-től viseli. Az Óbecsei Városi Múzeum a komplex intézmények közé tartozik, illetékessége Óbecse község területére terjed ki. Célja a Tisza mente kulturális hagyatékának kutatása, gyűjtése és őrzése. Anyaga régészeti, éremtani, történelmi, néprajzi, természetrajzi, képzőmű- vészeti és iparművészeti gyűjteményt foglal magába. Állománya jelenleg mintegy 16 ezer darabot számlál. A természetrajzi gyűjteményt többek között a bácsföldvári Antal László közel hatszáz darabos, preparált madarakból álló kollekciója gazdagítja. A régészeti osztály az Óbecse környéki ásatások leletanyagát mutatja be. A történelmi osztályon jelentős a plakátok, képeslapok és a város épületeit megörökítő fényképek gyűjteménye, de számos térkép, érme, könyv, folyóirat és különböző brosúra is megtalálható itt. Az újságkollekció a 19. századtól napjainkig terjed, de van közoktatási és katonai gyűjtemény is. A képzőművészeti anyag Czigány Dezső, Szabados Gábor, Pechán József, Ács József, Petrik Pál és Skrabány Viktor képei mellett 19. századi ikonokat és portrékat, valamint a művésztelep alkotói által adományozott festményeket tartalmaz.
A múzeum jelentős szerepet játszott az óbecsei művésztelep 1954-es megalakításában, és annak fenntartásában jelenleg is fontos részt vállal. A művésztelep munkájában vajdasági vagy a Vajdaságból származó elismert művészek, illetve fiatal alkotók, képzőművészek és iparművészek vesznek részt.
21220 Óbecse / Бечеј,, Главна улица 25. (Bečej, Glavna ulica 25.)
Nyitva tartás:08:00 - 19:00
+381 21 691 5765
www.gradskimuzej.becej.net
muzej.becej@gmail.com
TÁJAK-KOROK-MÚZEUMOK EGYESÜLET
Pecsétszám
Kiskönyvtár
TEMATIKA
Iparművészet, népművészet
Természettudomány
Néprajz, helytörténet
Határon túli
Madách 200
Nógrádból a halhatatlanságba
Kiállításunk Madách Imrét, az embert, példaadó életét, világirodalmi rangú alkotását, Az ember tragédiáját szeretné közel hozni a ma múzeumlátogatójához személyes tárgyai, levelezése, korabeli dokumentumok és természetesen a Tragédia keletkezéstörténetének és színpadi karrierjének bemutatásával.
MNM Palóc Múzeuma
Balassagyarmat
Végül is ketten maradnak, Isten és a bor
A "Végül is ketten maradnak, Isten és a bor" c. kiállítás a Kárpát-medence egyedülálló és világszínvonalú borászati tradícióit és produktumait népszerűsíti. Az 1875 és az 1920 közötti korszak szőlészeti-borászati viszonyait, Magyarország történelmi borvidékeit, borfajtáit, hagyományos szőlőművelő és borkészítési eszközeit közérthető, látványos, képes és szöveges tablók mutatják be.
Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark
Ópusztaszer
Pincétől a padlásig
Múzeumok Őszi Fesztiválja 2023 - Laczkó Dezső Múzeum, Veszprém
Családi foglalkozásokkal, múzeumpedagógiai órákkal, kiállításokkal, tárlatvezetésekkel, színes programokkal, valamint pedagógusoknak szóló szakmai rendezvényekkel várják a múzeumok egy hónapon keresztül Önöket - a fővárosban és vidéken egyaránt. A rendezvénysorozatot idén is az őszbúcsúztató Márton nap zárja...
Laczkó Dezső Múzeum
Veszprém
Mini Planetárium
Múzeumok Őszi Fesztiválja 2023 - Dornyay Béla Múzeum, Salgótarján
Családi foglalkozásokkal, múzeumpedagógiai órákkal, kiállításokkal, tárlatvezetésekkel, színes programokkal, valamint pedagógusoknak szóló szakmai rendezvényekkel várják a múzeumok egy hónapon keresztül Önöket - a fővárosban és vidéken egyaránt. A rendezvénysorozatot idén is az őszbúcsúztató Márton nap zárja...
Dornyay Béla Múzeum
Salgótarján