Tavasztól újabb múzeumok csatlakoztak a Mozaik Múzeumtúrához!

images/Celldomolk-Kemenes- 1.jpg

Továbbra is érdemes csatlakozni a Mozaik Múzeumtúrához, mert a tavasszal kinyitó intézményekkel szinte minden régióban bővültek a lehetőségek. Márciustól csatlakozott a matricagyűjtő pontokhoz. Észak-Magyarországról az egri Gárdonyi Géza Emlékház és a monoki Kossuth Lajos Emlékház; Dél-Alföldről a gyulai Szűz Mária Kegy- és Emléktárgyak Gyűjteménye, valamint két kalocsai intézmény, a Magyar Fűszerpaprika Múzeum és a Viski Károly Múzeum; Dél-Dunántúlról a pécsi Jakováli Haszan-dzsámi; Közép-Dunántúlról az esztergomi Keresztény Múzeum, a Herendi Porcelánművészeti Múzeum, az iszkázi Nagy László Emlékház, a kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Emlékkiállítás, a pákozdi Katonai Emlékpark és a székesfehérvári Bory-vár; Közép-Magyarországról a budapesti Vasúttörténeti Park és a gödöllői Királyi Kastély Múzeum és a nagykőrösi Arany János Közérdekű Múzeális Gyűjtemény; Nyugat-Dunántúlról pedig a celldömölki Kemenes Vulkánpark valamint a szombathelyi Vasi Múzeumfalu.

Felhívjuk a túrázók figyelmét, hogy az újonnan játékba kerülő intézmények bekerültek a honlap Matricagyűjtő pontok és Értékesítési pontok adatbázisába is, így újabb lehetőségek után nézhetnek azok, akik még nem állították össze saját, négyállomásos múzeumtúrájukat.